ÅBEN ÅDUM hos Bollerup Jensen

Fliserens og –imprægnering fremstillet af rene naturmaterialer lokalt i Aadum

Åben Ådum 2016BollerupJensen klar med nyt produkt.
Sæbefabrikken har siden 1935 forsynet danskerne med sæbespåner og brun sæbe til indendørs rengøring, men nu er de rykket udendørs. Alle produkter fra Bollerup Jensen er baseret på rene naturmaterialer, og de er effektive uden giftige kemikalier.
På ÅBEN ÅDUM dagen den 22. maj kan alle nu få et indblik i, hvad det er, der foregår på virksomheden på Bindesbølvej 16-20, Åben Ådum 2016når BollerupJensen åbner dørene og viser deres test og testområder på og omkring fabrikken, hvor de fleste af virksomhedens produkter bliver testet.
Et nyt produkt omfatter en komplet flisebehandling, som både renser effektivt og sikrer, at fliserne er lette at holde rene – også næste år.
Flisebehandlingen består af to produkter: Først en effektiv og nem rengøring med fliserens, og derefter en imprægnering, som bevarer den flotte overflade på de ny rensede fliser.

Åben Ådum 2016GØR EN GOD HANDEL
Samtidig vil der være mulighed for at gøre en god handel ved ”stalddøren” til særligt favorable priser, som bestemt vil være et besøg på virksomheden værd.
Her vil flere af firmaets medarbejdere også stå klar til at tage imod sine gæster, svare på spørgsmål, vise fabrikken og deres produkter frem for interesserede og byde på en lille forfriskning
Vi glæder os til at se vores kære naboer og alle andre gæster til ÅBEN ÅDUM dagen
Med venlig hilsen
BollerupJensen A/S/ Lars Gladov, Produktchef